Edukacja globalna

Wiosenny Festiwal Internetowy

Wiosenny Festiwal Internetowy

Na zewnątrz powoli robi się coraz cieplej i zieleniej. Ptaki zaczynają powroty z zimowych wędrówek i już niedługo nasze podwórka, parki, łąki i lasy nabiorą kolorów. Wiosna to pora roku, w której, po przebytej zimie, przyroda budzi się do życia, a my sami często czujemy dodatkowy przypływ energii i chęci do zmian na lepsze. Z tej okazji Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprosiła młodzież do przyjrzenia się okolicy, przyrodzie, swoim nawykom i zastanowienia się, jak w obecnej sytuacji możemy działać na rzecz przyrody, klimatu i bardziej zrównoważonego świata oraz co wspólnie możemy zrobić, by cieszyć się pełnym życia środowiskiem naturalnym.  


We wtorek 23 marca 2021r. uczennice i uczniowie klasy 7d tworzący Szkolną Redakcję Klimatyczną wzięli udział w Wiosennym Festiwalu Internetowym.

To interaktywna forma, w której zespoły biorą udział we wspólnej zabawie online i wykonują zadania związane z zagadnieniami dotyczącymi ochrony klimatu i środowiska.
W wydarzeniu wzięło udział 100 zespołów z całej Polski. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jakiego świata chcemy w przyszłości, i jak, już dzisiaj, działać na jego rzecz. Jak chronić klimat i różnorodność biologiczną oraz podejmować odpowiedzialne decyzje związane z konsumpcją i energią. Uczniowie zapoznali się również ze strategią Unii Europejskiej Europejski Zielony Ład, która wyznacza kierunki zmian gospodarczych i społecznych na najbliższe 30 lat.
Festiwal odbył się na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet. W ramach Festiwalu zespoły młodzieżowe otrzymali 4 zadania do wykonania. Zadania publikowane były co 90 minut, o godzinach: 9:00, 10:30, 12:00 i 13:30.

Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu młodzież:
- poznała grupy projektowe z całej Polski,
- przećwiczyła umiejętność współpracy w grupie na odległość, wykonała konkretne działania, które zwiększą jej poczucie sprawstwa,
- poczuła pozytywne emocje dzięki formie nauki poprzez zabawę,
- wzmocniła wiedzę o zmianie klimatu, różnorodności biologicznej, konsumpcji i czystej energii.

W wydarzeniu wzięli udział:
- Katarzyna Łukaszewicz;
- Zofia Płońska;
- Zofia Brzozowska;
- Franciszek Więcko;
- Michał Andrzejuk.

Magdalena Kasiukiewicz

Wydarzenie było realizowane w ramach projektu „1Planet4ALL – Razem dla klimatu!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

001.jpg logo-1planet4all.png logo-ce-horizontal-pl-quadri-hr.jpg

logo-ue.png